===============================================================Geert G schreef:Zoals Pascal ook al aangeeft, in dit topic:
Mechanisch is het voor een motor nooit gezond om onderin de toeren te rijden.
Alles staat te dreunen en te resoneren.
Probeer zoveel mogelijk in het maximaal koppel toerengebied te rijden (liefst iets hoger)
Juist door een voorzichtige/ rustige rijstijl is de kans op een olieslurper vele malen groter.
Veel en lang stationair draaien is ook een motor-killer. (Kachel of Airco)![]()
In beide gevallen, verglazen de cilinderwanden en verdwijnen de hoonkrassen.
Deze hoonkrassen zorgen juist voor een goede olie-huishouding.
De zuigerveren krijgen op deze manier niet de kans op fatsoenlijk op de cilinderwand in te slijten, waardoor ze niet goed sealen.
Met een rustige luie rijstijl komt er domweg niet genoeg hitte vrij, door een té lage (niet ideale) thermische belasting. Dit werkt olieverbruik in de hand.
Op het moment dat er wel genoeg hitte is, worden de zuigerveren, als het ware, iets zachter, als de cilinderwand, en sealen dan wel. De moleculen-huishouding van het materiaal veranderd als het ware.
In het algemeen: Auto's die flink afgebeuld worden/ hoog in de toeren, verbruiken meestal minder olie als auto's die rustig/voorzichtig bereden worden.
Op de juiste manier een nieuwe of gereviseerde motor inrijden is van cruciaal belang voor de verdere levensduur van een motor. Vergeet het z.g. Nieuwe Rijden. Dit is killing voor een motor.
Motor altijd netjes warmrijden........
De eerste 750-1000km rustig aan. Alles moet zich nog zetten.
De periode hierna, vanaf de eerste 1000 tot 20.000km, trap de motor flink op z'n zak.
Laat hem hard werken in het ideale toerengebied, boven de 2200 toeren, hij moet koppel genereren.
Een zware kar erachter, zware lading, veel volk in je auto enz... versterkt het effect.
Maar vooral......BOVENIN de toeren, dus pas laat overschakelen + vroeg terugschakelen. Werkgebied 2200-3500 t.p.m.
Dan wordt een motor thermisch goed belast en slijten de zuigerveren goed in, mede door de hogere zuiger-snelheid.
De bramen gaan er als het ware af.
Bijkomend voordeel: Je verbrandingstemperatuur is hoger, wat weer resulteert in minder inwendige motorvervuiling.
Dit kost misschien in het begin wat meer diesel, maar is onderaan de streep nog altijd goedkoper als die dure garage rekeningen.![]()
Na dit proces zal ie ook iets zuiniger zijn, vergeleken op het moment dat je bus de showroom verliet.
Plus.......je hebt meer plezier & minder zorgen over je bussie, door een verhoogde betrouwbaarheid.
En regelmatig eens de motor op z'n zak trappen en goed laten beulen, verlengt de levensduur van iedere motor.
Werken....daarvoor zijn ze gemaakt
Gr, Geert.
Ik heb met mijn T4 2500TDI uit 6-2002 ook altijd laag in de toeren gereden.
Altijd opschakelen en dan vaak laag in de toeren weer verder , tot aan 410.000 km GEEN olie hoeven
bij te vullen tussen de 30.000 km beurten door. Ik haalde vaak 13,5 km op 1 ltr. diesel
Wat een Bullshit verhaal om het rijden in lage toeren als oorzaak te stellen voor hoog olieverbruik !
Vrachtwagens van Skania rijden vaak ook 1200 omw./ min. en zijn goed voor 1.000.000 km zonder noemens
waardig olieverbruik.
Bootmotoren ook altijd diesel draaien urenlang 1000 / 1200 omw./min. die zouden ook hoog olieverbruik hebben dan omdat ze te rustig draaien ? ONZIN !!
En in de nieuwste 180 pk zitten nu andere zuigerveren van beter materiaal en nu is het op lage toeren rijden
wel mogelijk, ra ra hoe kan dat ?