black bulli schreef: 26 jul 2017, 14:35
Bij de t4 was er vroeger het gerucht dat de spermakwaliteit van de man door de zitverwarming achter uit zou gaan....
Dat is helaas geen gerucht ben ik bang.
Spermatozoïden bevinden zich in het scrotum wat zich buiten het eigenlijke mannelijke lichaam bevind. Hierdoor is de temperatuur van ballen in het zakje ongeveer 1 tot 1.5 graden kouder als de rest van het lichaam. Dat is primair om de spermatozoïden op hun ideale preservatie temperatuur te houden om de kwaliteit zo goed mogelijk te houden.
Ga je nu het scrotum verwarmen, bijvoorbeeld door een strakke broek te dragen of door stoelverwarming te gaan gebruiken, gaan de spermatozoïden en hun bewaarvloeistof te warm worden en er dus meer overlijden en bij een zaadlozing dus minder hele vitale spermatozoïden overhoudt die de race aan gaan richting succesvolle bevruchting van de ei-cel.
Voor iemand die nog een gezin wil stichten wellicht nuttige informatie. Voor trekzak spelers en doe het zelvers misschien niet meer van toepassing.
Groeten Peter