Ik ben al een tijdje mezelf aan het inlezen op dit forum en ik heb besloten om maar eens lid te worden.
Mijn naam is Marco Stegeman 28 jaar jong en compleet motorfreak!
Na onze roadtrip door de USA met een camper hebben mijn vriedin en ik besloten om te gaan kijken naar een camper hier in Nederland.
Eigenlijk zijn wij zelf gek op het klassieke spul, maar aangezien een camper een gebruiksvoorwerp is waar wij liever niet mee komen stil te staan zullen wij toch voor iets nieuwer gaan. Een T4 of een T5 dus.
Aangezien ik veel motor rijd en mijn vriendin fietst staat onze auto maar een beetje stil. Deze willen wij dan ook inruilen voor de camper. En de camper af en toe gebruiken voor dagelijks gebruik. De prijzen tegenwoordig van die T4’s

Klein onderhoud zal ik zelf doen net als het “aankleden” van de camper. De camper kan bij ons op de dubbele oprit (er komt nog een carport) en ik heb eventueel een plek om overdekt te sleutelen voor langere tijd. Volgens onze planning willen wij ergens volgend jaar een camper aanschaffen. Genoeg tijd om mezelf op dit forum in te lezen dus!
Echter blijft bij ons de twijfel, veel geld uitgeven aan een goede T4 of doorsparen en voor een T5 gaan die wij net iets mooier en praktischer vinden?
Wat wij ongeveer zoeken :
- T4 Westfalia California (liefst de tweede of laatste generatie)
- Of een T5 California (origineel)
- 2.5 TDI
- Goede staat (blijft altijd een risico een gebruikte auto)
- Auto voor de lange termijn ±15 jaar (goed periodiek onderhoud
- Lange weekendjes weg (bezoeken van evenementen of naar Zuid-Duitsland bv.)
- 1 a 2 keer in het jaar langer weg (Scandinavie, Engeland bv.)
- Af en toe dagelijks gebruik
- Het interieur updaten naar onze smaak
- Auto laten spuiten in Two Tone (toekomst plannetje)
- Motordrager monteren voor lichte motorfiets van ±150kg (toekomst plannetje)
- ±20.000 (dit is inclusief inruil huidige auto)
- ±30.000 (dit is inclusief inruil huidige auto)
Enkele vragen:
- Kwarttarief is mooi, maar wat doen we met de verzekering? Camperverzekering lijkt mij niet geheel eerlijk aangezien wij hem niet geheel voor recreatie doeleinden gebruiken. Iemand tips hierover?
- Zullen de aanschafprijzen naar verwachting iets zakken aangezien de T6 uit is?
- Zijn er hier mensen die dezelfde twijfel hebben gehad? T4 vs T5
- Mensen ervaring met een gebruikte auto importeren? (Duitsland)
Alvast dank voor de tips en nu weten jullie in ieder geval wie er stiekem meeleest op dit forum!